Fazilet Hanım ve Kızları

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Fazilet Hanım ve Kızları
GjiniaDramë
Shkruar ngaSırma Yanık
Regjia ngaMurat Saraçoğlu (1-13)
Gökçen Usta (14-50)
LuajnëNazan Kesal
Deniz Baysal
Çağlar Ertuğrul
Mahir Günşiray
Tolga Güleç
Hazal Türesan
Afra Saraçoğlu
İdris Nebi Taşkan
Alp Navruz
Tuğba Melis Türk
Ecem Baltacı
ShtetiTurqia Turqia
Gjuha në prodhimin origjinalTurqisht
Nr. i sezoneve2
Nr. i episodeve50
Prodhimi
ProdhuesiŞükrü Avşar
Kompania e prodhimitAvşar Film
Transmetimi
Programi origjinalStar TV
Formati i pikturës576i (16:9 SDTV)
Formati i zëritStereo
Transmetimi origjinal25 mars 2017 (2017-03-25) –
qershor 9, 2018 (2018-06-09)

Fazilet Hanım ve Kızları (Shqip: Zonja Fazilet dhe Vajzat e saj) është një serial dramë turk me regji të Murat Saraçoğlu e cila u transmetua në Star TV nga 25 marsi 2017 deri më 9 qershor 2018.

Përmbledhja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Historia përqendrohet në Fazilet, nënë e dy vajzave të quajtura Hazan dhe Exhe, e cila është e etur për të fituar para duke përdorur aftësitë e modelimit të vajzës së saj të vogël Exhe. Ndërsa Hazan ndjek një karrierë si trajnere sportive, larg ambicieve të nënës së saj, ajo bie në dashuri me një burrë të pasur të llastuar. Ata e duan një person që ka para, por jo ndonjë gjë tjetër.

Personazhet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Aktorët Personazhi Epizodet
Nazan Kesal Fazilet Çamkiran 1-50
Deniz Baysal Hazan Çamkiran Egemen Jëlldëz 1-50
Afra Saraçoğlu Exhe Çamkiran 1-50
Çağlar Ertuğrul Jagiz Egemen/Mehmet Jëlldëz 1-50
Alp Navruz Sinan Egemen 1-50
Mahir Günşiray Hazëm Egemen 1-50
Tolga Güleç Gokhan Egemen 1-50
Hazal Türesan Jasemin Egemen 1-50
İdris Nebi Taşkan Jasin Demirkol 1-50
Tuğba Melis Türk Nil 1-13, 30-50
Ecem Baltacı Selin Egemen 1-50
Gülsen Tuncer Gyzide 3-18
Türkan Kılıç Kerime Jëlldëz 2-50

Transmetimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sezoni Dita dhe ora Fillimi i sezonit Fundi i sezonit Epizodat e sezonit Viti i sezonit Programi
Sezoni i parë E shtunë 20.00 25 mars 2017 17 qershor 2017 13 2017 Star TV
Sezoni i dytë E shtunë 20.00 16 shtator 2017 9 qershor 2018 37 2017-2018 Star TV