Deniz Baysal

From Wikipedia
Jump to navigation Jump to search
Deniz Baysal
Informacione personale
Ditëlindja 5 prill 1991[1]
Vendlindja Izmir, Turqi
Filma & seriale 
 shquar
Zonja Fazilet dhe të bijat
Kombësia Turke

Deniz Baysal (lindi më 5 prill 1991) është aktore turke.[2]

Që nga mosha 10 vjeçe, ajo filloi të studioj aktrimin në Teatrin Komunal Izmir Karsiyaka. Ajo poashtu punoi si aktore në teatër për 10 vite dhe filloi të vepronte me nxitjen dhe mbështetjen e mësuesit të teatrit.[1]

Filmografia[edit | edit source]

Serialet
Viti Titulli Roli
2011 Bitmeyen Şarkı[3] -
Derin Sular Nisan
2012 Babalar ve Evlatlar -
Kayıp Şehir Şehnaz
2013 Aşk Ekmek Hayaller Karaca Yılmaz
2014-2015 Kaçak Gelinler Kainat Gencer
2015 Can Bedenden Çıkmayınca Eylem
Beyaz Yalan Alara Korel/Melek Yılmaz
2016 Sevda Kuşun Kanadında Tümay Erbay
Sol Şerit Yasemin
Rüzgarın Kalbi Zeynep
2017 Zonja Fazilet dhe të Bijat Hazan Çamkıran

Referimet[edit | edit source]

  1. ^ a b "Deniz".
  2. ^ "Deniz".
  3. ^ http://dedikoducucocuk.blogspot.com.tr/2013/11/deniz-baysal-roportaj.html