Federata Ballkanike e Karates

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Federata Ballkanike e Karates (Anglisht: Karate Federation of Balkan - KFB) është një organ i cili merret me organizimin e aktiviteteve sportive nga fusha e karates në Gadishullin Ballkanik. Është themeluar në vitin 1999 dhe bashkëpunon me Federatën Ndërkombëtare të Karates (International Karate Federation) si dhe me Federatën Evropiane të Karates (European Karate Federation - EKF). Në kuadër të saj veprojnë 13 federata të karates.

Vendet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]