Federata e Shahut e Kosovës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Federata e Shahut e Kosovës, ose shkrurt FShK-ja, është shoqëri e shahistëve dhe klubeve të tyre në Kosovë.

Federata është pjesëmarrëse dhe organizatore e manifestimeve brenda gjegjësisht jashtë vendit.[1]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Lajme aktuale". Arkivuar nga origjinali origjinali më 7 maj 2011. Marrë më 8 maj 2011.


Sporti në Kosovë

Atletik Basketboll Boks Hendboll Futboll Karate Pingpong Shah
Volejboll Mundje Peshëngritje Alpinizëm Çiklizem Not Xhudo