Feja në Gambia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
:
:
:

Feja në Gambia

  Islami (96.4%)
  Krishterimi (3.5%)
  Të tjerë (0.1%)
Xhamia në Faji Kunda, Gambia
Katedralja Anglikane e Shën Marisë në Banjul

Gambia është një vend me shumicë myslimane, me myslimanë që përbëjnë 96.4% të popullsisë, rreth 3.5% janë të krishterë dhe 0.1% praktikojnë fe të tjera (përfshirë fetë tradicionale afrikane ).

Të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]