Fejzulla Duraku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Fejzulla Duraku
Emri Fejzulla
Mbiemri Duraku
Lindur më 11 nëntor 1981
Lindur në Strimë, Kumanovë
Kombësia Shqiptare
Shtetësia Jugosllave; IRJM
Profesioni shkrimtar

Fejzulla Duraku , lindi më 11 nëntor të vitit 1981 në fshatin Strimë, Kumanovë, është shkrimtar shqiptar, autor i disa veprave letrare ndër të cilat disa të përkthyera edhe në gjuhën Frenge. Jeton dhe punon në Bruksel të mbretërisë Belge

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shkollimin fillor e mbaroi në fshatin Haraçinë, ndërsa të mesmën në gjimnazin "Zef Lush Marku" në Shkup. Universitetin në "Shën Kirili e Metodi" në Shkup.

Veprat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Deri më tani ka botuar këto vepra letrare:

Shiko edhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]