Fene

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fene
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Fene is located in Spanjë
Fene
Fene

Koordinatat: 43°28′V 8°10′P / 43.467°V 8.167°P / 43.467; -8.167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca A Coruña
Qarku Ferrol
Kryetari i Bashkisë Iván Puentes Rivera
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.29 km2
Popullsia 14165 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare www.fenecidadan.net


Fene është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ferrol, të provincës A Coruña, në Galicia. Fene ka 14165 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 26.29 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]