Feneri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fenerë rrugësh në Spanjë

Feneri është llambë ndriçimi (shpesh me vajguri), që është e mbyllur përqark me xham për të mos u shuar nga era dhe që ka një dorezë teli për ta mbajtur.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]