Fernán Caballero, Ciudad Real

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fernán Caballero
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Fernán Caballero is located in Spanjë
Fernán Caballero
Fernán Caballero

Koordinatat: 38°42′14″V 3°14′22″P / 38.70389°V 3.23944°P / 38.70389; -3.23944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Ciudad Real
Qarku Campo de Calatrava
Kryetari i Bashkisë Manuel Hondarza Dorado
Partia UdCa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 103.96 km2
Popullsia 1093 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 13140
Prefiksi +34 (Spain) + 926 (Ciudad Real)
Koordinatat 38° 42′ 14″ Veri

3° 14′ 22″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.fernan-caballero.org/


Fernán Caballero është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campo de Calatrava, të provincës Ciudad Real, në Castile-La Mancha. Fernán Caballero ka 1093 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 103.96 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]