Fernando Picun

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fernando Picun
Të dhënat personale
Emri i plotëFernando Picun
Data e lindjes (1972-02-14) 14 Shkurt, 1972 (48 vjeç)
Vendi i lindjesMontevideo, Uruguaji
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1993-1996River Plate
1996-1998Feyenoord Rotterdam
1999Defensor Sporting
1999-2000Urawa Reds
2001Danubio
Ekipi kombëtar
1996–1999Flag of Uruguay.svg Uruguai9(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Fernando Picun (lindur më 14 Shkurt 1972) është një ish-futbollist uruguajian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin uruguajian ka luajtur 9 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Uruguay.svg Uruguai
Vite Ndeshje Gola
1996 2 0
1997 0 0
1998 0 0
1999 7 0
Gjithsej 9 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]