Fero

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
FeroFera

Fero është këngëtar i njohur. Ka lindur në Gjilan, Kosovë. Aktualisht 21 Vjeqar. Feronit Shabani i njohur me nofken "Fero" është një reper i njohur tashmë në estradën shqiptare. Në fillim të karrieres së tij ai nuk e pati shpërthimin e duhur, teksa publikonte këngë audio me emrin Profero. Ai është pjesë e labelit të famshëm "On Records". Shkollën e kreu në gjimnazin "Zenel Hajdini" në Gjilan. Ai është një tekstshkrues shumë i mirë dhe ka shkruar tekste për shumë këngëtar si Adelina Berisha, Mergim Mjeku, Kida, Xhensila Myrtezaj, Endri, Rina Balaj etj. Eshtë i njohur dhe për lidhjen e tij me modelen bukuroshe Arbenita Ismajli.

Këngët në vitin 2013[redakto | përpunoni burim]

 1. "Hop".
 2. "Ego".
 3. "Murderer".

Këngët në vitin 2016[redakto | përpunoni burim]

 1. "Sdu me ni" ft Endri
 2. "Feromeni".

Këngët në vitin 2017[redakto | përpunoni burim]

 1. "Rra Rra"
 2. "Feromeni"
 3. Kida ft Fero- "Harroj"
 4. "A pe din qysh"
 5. "Bakshish"
 6. Baby G ft Fero-"no kiss"

Këngët në vitin 2018[redakto | përpunoni burim]

 1. "Gang Gang"
 2. Rina ft Fero- "Ska konkurenc"
 3. Fero ft Sparksi- "Mamacita"
 4. "Veni 1"
 5. "Vi vet"
 6. "Bona Fam"
 7. "ALLES BABA"

Këngët në vitin 2019[redakto | përpunoni burim]

 1. "BABA PER IKONA"
 2. "FOL EDHE 1 HER"

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

https://teksteshqip.al/profero/biografia

Referencat[redakto | përpunoni burim]