Ferran Pol

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ferran Pol
Andorra national football team - Ferran Pol (001).jpg
Të dhënat vetjake
Datëlindja (1983-02-28) 28 Shkurt 1983 (40 vjeç)
PozicioniPortier
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
FC Andorra
Karriera si profesionist*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2002–2003Horta?(?)
2009–2010Sants?(?)
2010–2013FC Andorra?(?)
2013–2014Lusitanos17(0)
2014–FC Andorra
Karriera ndërkombëtare
2010–Andorra15(0)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only and correct as of 1 shtator 2014
‡ National team caps and goals correct as of 13 tetor 2014

Ferran Pol (lindur më 28 shkurt 1983) është një futbollistë andorras i cili luan me klubin andorras FC Andorra dhe me kombëtaren andorrase si portier.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]