Figaró-Montmany

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Figaró-Montmany
Komunë
noform
Vendndodhja
Figaró-Montmany is located in Spanjë
Figaró-Montmany
Figaró-Montmany

Koordinatat: 41°43′22″V 2°16′30″L / 41.72278°V 2.27500°L / 41.72278; 2.27500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Oriental
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.07 km2
Popullsia 1112 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 43′ 22″ Veri

2° 16′ 30″ Lindje


Figaró-Montmany është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Figaró-Montmany ka 1112 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 15.07 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]