Figuerola del Camp

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Figuerola del Camp
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Figuerola del Camp is located in Spanjë
Figuerola del Camp
Figuerola del Camp

Koordinatat: 41°22′26″V 1°15′59″L / 41.37389°V 1.26639°L / 41.37389; 1.26639

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Alt Camp
Kryetari i Bashkisë Marcel Segarra Ferré
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.67 km2
Lartësia 474 m (m.n.d.)
Popullsia 346 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Figuerolencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43811
Koordinatat 41° 22′ 26″ Veri

1° 15′ 59″ Lindje

Faqja Zyrtare www.figuerola.altanet.org


Figuerola del Camp është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Camp, të provincës Tarragona, në Katalonia. Figuerola del Camp ka 346 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 22.67 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]