Fiks Fare

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Fiks Fare është një program i gazetarisë investigative që fshikullon me anë të humorit fenomenet negative të Shoqërisë Shqiptare. Transmetohet pothuaj se çdo ditë të javës në mbrëmje nga Top Channel, një nga stacionet televizive private të Shqipërise. Kuota e shikimit është nga më të lartat. Programi është organizuar në pajtim me modelin e simotrës së vet "Striscia la Notizia" (canale 5/ Mediaset). Emisioni është i mbështetur në punën cilësisht profesionale të themeluesve të vet ; Saimiri dhe Doktori.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]