Finspång

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Finspång
Qytet
noform
Berglagstorget në qendër të Finspång
Vendndodhja
Finspång is located in Suedia
Finspång
Finspång

Koordinatat: 58°42′V 15°48′L / 58.700°V 15.800°L / 58.700; 15.800

Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Provinca Östergötland
Qarku Qarku Östergötland
Komuna Komuna Finspång
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.18 km2
Popullsia 12,440 banorë
Dendësia 1,521 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)

Finspång është qytet në provincën Östergötland, Suedi me 12,440 banorë më 2010.

Binjakëzimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]