Joutsa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Joutsa
Joutsan kunta
Komunë
noform
Kishë në Joutsa
Stema_figura
Vendndodhja
Joutsa is located in Finlanda
Joutsa
Joutsa
Vendndodhja e Joutsa në Finlandë

Koordinatat: 61°44.5′V 26°7′L / 61.7417°V 26.117°L / 61.7417; 26.117

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Finlanda Qendrore
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Harri Nissinen
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1,066.42 [1] km2
Popullsia 4,746 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.joutsa.fi

Joutsa (finlandisht: Joutsan kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Qendrore.

Binjakëzime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali origjinali më 3 mars 2016. Marrë më 17 korrik 2015.
  3. ^ "Suomen kuntien ystävyyskunnat" (në finlandisht). Embassy of Finland in Estonia. Marrë më 7 maj 2012.
  4. ^ "Ystävyyskunnat" (PDF) (në finlandisht). Pohjola-Norden. Marrë më 7 maj 2012.[lidhje e vdekur]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]