Multia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Multia
Multian kunta
Komunë
noform
Multia Church
Stema_figura
Vendndodhja
Multia is located in Finlanda
Multia
Multia
Vendndodhja e Multia në Finlandë

Koordinatat: 62°24.5′V 24°47.7′L / 62.4083°V 24.7950°L / 62.4083; 24.7950

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Finlanda Qendrore
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Jukka Kivitalo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 765,62[1] km2
Popullsia 1745[2] banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1868
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.multia.fi


Multia (finlandisht: Multian kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Qendrore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali origjinali më 3 mars 2016. Marrë më 17 korrik 2015.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]