Komunat e Finlandës Qendrore

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

23 komunat e rajonit të Finlandës QendroreFinlandë janë të ndara në shtatë nën-rajone.


Nën-rajoni Jyväskylä[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nën-rajoni South Eastern Middle Finland[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nën-rajoni Keuruu[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nën-rajoni Jämsä sub-region[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nën-rajoni Äänekoski[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nën-rajoni Saarijärvi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nën-rajoni Viitasaari[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Komunat e Finlandës Qendrore – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale