Saarijärvi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saarijärvi
Saarijärven kaupunki
Qytet
noform
Church of Saarijärvi
Stema_figura
Vendndodhja
Saarijärvi is located in Finlanda
Saarijärvi
Saarijärvi
Vendndodhja e Saarijärvi në Finlandë

Koordinatat: 62°42.3′V 25°15.5′L / 62.7050°V 25.2583°L / 62.7050; 25.2583

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Finlanda Qendrore
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Janne Kinnunen
Të dhëna të tjera
Themelimi 1866
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.saarijarvi.fi


Saarijärvi (finlandisht: Saarijärven kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Qendrore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]