Luhanka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Luhanka
Luhangan kunta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Luhanka is located in Finlanda
Luhanka
Luhanka
Vendndodhja e Luhanka në Finlandë

Koordinatat: 61°48′V 25°42′L / 61.800°V 25.700°L / 61.800; 25.700

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Finlanda Qendrore
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Reijo Urtti
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 313.25 [1] km2
Popullsia 762 [2] banorë
Dendësia 3.55 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1864
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.luhanka.fi

Luhanka (finlandisht: Luhangan kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Qendrore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali origjinali më 3 mars 2016. Marrë më 17 korrik 2015.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]