Laukaa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Laukaa
Qytet
Vendndodhja
Laukaa is located in Finlanda
Laukaa
Laukaa

Koordinatat: 62°25′V 25°57′L / 62.417°V 25.950°L / 62.417; 25.950

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Finlanda Qendrore
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Jaakko Kiiskilä
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3


Laukaa (Laukaan kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Qendrore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]