Petäjävesi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Petäjävesi
Petäjäveden kunta
Komunë
noform
Kisha e vjetër e Petäjävesi-t
Stema_figura
Vendndodhja
Petäjävesi is located in Finlanda
Petäjävesi
Petäjävesi
Vendndodhja e Petäjävesi në Finlandë

Koordinatat: 62°15.5′V 25°11′L / 62.2583°V 25.183°L / 62.2583; 25.183

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Finlanda Qendrore
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Teppo Sirniö
Të dhëna të tjera
Themelimi 1868
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.petajavesi.fi

Petäjävesi (finlandisht: Petäjäveden kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Qendrore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]