Kinnula

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kinnula
Kinnulan kunta
Komunë
noform
Parku Salamajärvi National është i vendosur pjesërisht në Kinnula
Stema_figura
Vendndodhja
Kinnula is located in Finlanda
Kinnula
Kinnula
Vendndodhja e Kinnula në Finlandë

Koordinatat: 63°22′V 24°58′L / 63.367°V 24.967°L / 63.367; 24.967

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Finlanda Qendrore
Kryetari i komunës Juha Urpilainen
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 495.71[1] km2
Popullsia 1,741[2] banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.kinnula.fi


Kinnula (finlandisht: Kinnulan kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën , dhe është pjesë e rajonit Finlanda Qendrore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali më 11 korrik 2015. Marrë më 23 janar 2016. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]