Kivijärvi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kivijärvi
Kivijärven kunta
Komunë
noform
Parku Kombëtar Salamajärvi
Stema_figura
Vendndodhja
Kivijärvi is located in Finlanda
Kivijärvi
Kivijärvi
Vendndodhja e Kivijärvi në Finlandë

Koordinatat: 63°7.2′V 25°4.5′L / 63.1200°V 25.0750°L / 63.1200; 25.0750

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Finlanda Qendrore
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Pekka Helppikangas
Të dhëna të tjera
Themelimi 1868
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.kivijarvi.fi


Kivijärvi (finlandisht: Kivijärven kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Qendrore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]