Muurame

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Muurame
Muuramen kunta
Komunë
noform
Muurame Church, designed by Alvar Aalto
Stema_figura
Vendndodhja
Muurame is located in Finlanda
Muurame
Muurame
Vendndodhja e Muurame në Finlandë

Koordinatat: 62°8′V 25°40.5′L / 62.133°V 25.6750°L / 62.133; 25.6750

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Finlanda Qendrore
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Ari Ranta-aho
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 194,05[1] km2
Popullsia 9720[2] banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1921
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.muurame.fi


Muurame (Muuramen kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Qendrore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015". Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali origjinali më 3 mars 2016. Marrë më 17 korrik 2015. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]