Toivakka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Toivakka
Toivakan kunta
Komunë
Kisha e Toivakka
Kisha e Toivakka
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.toivakka.fi


Toivakka (finlandisht: [Toivakan kunta] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Qendrore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]