Viitasaari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Viitasaari
Viitasaaren kaupunki
Qytet
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Viitasaari is located in Finlanda
Viitasaari
Viitasaari
Vendndodhja e Viitasaari në Finlandë

Koordinatat: 63°4′30″V 25°51′35″L / 63.07500°V 25.85972°L / 63.07500; 25.85972

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Finlanda Qendrore
Kryetari i komunës Janne Kinnunen
Të dhëna të tjera
Themelimi 1635
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Kodi Postal 44500
Koordinatat 63° 4′ 30″ Veri

25° 51′ 35″ Lindje

Faqja Zyrtare www.viitasaari.fi

Viitasaari (finlandisht: Viitasaaren kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Qendrore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]