Pihtipudas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pihtipudas
Pihtiputaan kunta
Komunë
noform
Kisha në Pihtipudas
Stema_figura
Vendndodhja
Pihtipudas is located in Finlanda
Pihtipudas
Pihtipudas
Vendndodhja e Pihtipudas në Finlandë

Koordinatat: 63°22′V 25°34.5′L / 63.367°V 25.5750°L / 63.367; 25.5750

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Finlanda Qendrore
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Erkki Nikkilä
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.pihtipudas.fi

Pihtipudas (finlandisht: Pihtiputaan kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Qendrore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]