Keuruu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Keuruu
Keuruun kaupunki
Komunë
noform
Kisha e vjetër e Keuruu
Stema_figura
Vendndodhja
Keuruu is located in Finlanda
Keuruu
Keuruu
Vendndodhja e Keuruu në Finlandë

Koordinatat: 62°15.5′V 24°42.5′L / 62.2583°V 24.7083°L / 62.2583; 24.7083

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Finlanda Qendrore
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Timo Louna
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1,430.57 [1] km2
Popullsia 10,161 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1652
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.keuruu.fi


Keuruu (finlandisht: Keuruun kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Qendrore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali origjinali më 3 mars 2016. Marrë më 17 korrik 2015.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]