Karstula

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Karstula
Karstulan kunta
Komunë
noform
Karstula Church
Stema_figura
Vendndodhja
Karstula is located in Finlanda
Karstula
Karstula
Vendndodhja e Karstula në Finlandë

Koordinatat: 62°52.5′V 24°48′L / 62.8750°V 24.800°L / 62.8750; 24.800

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Finlanda Qendrore
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Jukka Hiltunen
Të dhëna të tjera
Themelimi 1867
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.karstula.fi

Karstula (finlandisht: Karstulan kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Qendrore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]