Fitch Ratings

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fitch Ratings
Forma ligjore Ltd
Dega Shërbime financiare
Themelimi 24 dhjetor 1913
Selia Nju Jork (Shtetet e Bashkuara)
Londër (Britania e Madhe)
Drejtuesi(t) Stephen Joynt
Punonjës 2 000
Kompania mëmë Fimalac
Faqja zyrtare fitchratings.com


Fitch Ratings ose shkurt Fitch është një agjenci e vlerësimit të kredisë me seliNju Jork (SHBA) dhe Londër (BM).