Flamuri i Anguillas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Flamuri i Anguillas
Flamuri Delfin i REpublikës së Anguillas

Flamuri kombëtar i Anguillas përbëhet nga një fushë e kaltër me Flamurin Britanik në qosh, dhe me stemën Anguillase. Stema përbëhet nga tre Delfinë, që bënin pjesë në flamurin e mëparshëm Anguillas, dhe që simbolizojnë miqësinë, diturinë dhe fuqinë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]