Flamuri i Antileve Holandeze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Flamuri i Antileve Holandeze

Flamuri i Antileve Holandeze është i bardhë, me një vijë të kaltër horizontale në mes, dhe një vijë të kuqe vertikale, gjithashtu në mes. Pesë yje të bardha janë të renditura në formë të pentagonit në qendër të vijës së kaltër.

Pesë ujet simbolizojnë ishujt Bonaire, Curaçao, Saba, Sint Eustatius, dhe Sint Maarten.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]