Flamuri i Ishujve Cayman

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Flamuri i Ishujve Cayman u adoptua më 1959. Para kësaj, Ishujt e kishin përdorur Flamurin Britanik për të gjitha evenimentet.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]