Jump to content

Fletëpalosja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Fletëpalosje dhe revista Wikimedium nga Wikimedia e Republikës së Çekisë

Fletëpalosja ose fletushkaa zakonisht është një fletë e madhe e shtypur dhe e palosur, ku jepen njoftime të ndryshme të ditës, botohen materiale me figura a me fotografi për ngjarje e pamje nga jeta e popullit etj. Përdoren për qëllime reklamimi ose marketingu, ose për informata plotësuese për etiketat.

Shiko gjithashtu[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]