FluxBB

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
FluxBB
200px
FluxBB 1.4.png
FluxBB 1.4 Pamja pershkruese
Zhvillues FluxBB.org Developers
Versioni i fundit 1.5.1 / 13 Nëntor 2012; 3106 ditë më parë
Version pasues 1.5-beta / 27 Prill 2012; 3306 ditë më parë
Sistemi operativ PHP / MySQL
Përdoret për Internet forum
Licenca GPL
Faqja zyrtare fluxbb.org

FluxBB - është një souftver i gjeneruar si Burim i hapur(Open Source) nen GNU - General Public License (Leje Gjithëpërfshirese Publike), është një aplikacion papagesë ku kushdo mund ta shkarkoj dhe ta përdori. FluxBB për herë të parë u nisë si projekt në SourceForge ku zuri vendin e parë në kategorin e "Best new project" (Projekti me i mirë i ri).

FluxBB - primare e ka shpejtesin, çfarë do të thot kjo se është një souftver i lehtë që më së miri kufizohet me fjalen "I pa pash".

FluxBB 2.0 - Është nënzhvillim akoma i cili ndryshon nga versionet paraprake tëresisht, Versioni qe po vjen do të përdor PHP dhe Strukturen (FrameWork) e quajtur si Laravel

Shikoni gjithashtu[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhjet e jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]