Fogars de Montclús

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fogars de Montclús
Komunë
Vendndodhja
Fogars de Montclús is located in Spanjë
Fogars de Montclús
Fogars de Montclús

Koordinatat: 41°43′43″V 2°26′40″L / 41.72861°V 2.44444°L / 41.72861; 2.44444

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Oriental
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 39.02 km2
Popullsia 453 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 43′ 43″ Veri

2° 26′ 40″ Lindje


Fogars de Montclús është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Fogars de Montclús ka 453 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 39.02 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]