For the Fallen Dreams

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
For the Fallen Dreams
For the Fallen Dreams NSD! 2012 Cologne.JPG
For the Fallen Dreams ne Never Say Die! Tour (2012).
Informacione
PrejardhjaFlag of the United States.svg Lansing, Michigan
ZhanriMelodic hardcore, Metalcore
LabelRise, Artery
Vite aktiv2003 - sot
Anëtarët
Chad Ruhlig
Jim Hocking
Brandon Statsny
Navid Naghdi
Ish-anëtarët
Aaron Long
Andrew Juhl
Dylan Richter
Dylan Shippey
Arvin Sarathy
Andrew Tkaczyk
Kalan Blehm
Chris Cain
Jason Spencer
Marcus Morgan
Josh Dore
Chris Croll
Jordan McPherson
Richard Neupert
Jaime Cano
Joe Ellis
Scott Green
Andrew Beal
Pat Hahn
Josh Misch
Chris Ash
Webfaqja
For the Fallen Dreams (Facebook)

For the Fallen Dreams është një grup muzikor nga LansingMichiganShBA. Deri tani, grupi publikoi pesë albume të cilat nganjëherë kanë qenë të përfaqësuar në toplista. Grupi përbëhet nga Chad Ruhlig (Këngëtar), Jim Hocking (Kitara), Brandon Statsny (E-Bas, Këngëtar) dhe Navid Naghdi (Drums).

Discography[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Hollësitë e albumit Labeli Pozita nëpër Top-Lista[1] Shitjet
US AU UK
2008 Changes Rise Records n.A.
2009 Relentless n.A.
2011 Back Burner 187 n.A.
2012 Wasted Youth Artery Recordings 176 n.A.
2014 Heavy Hearts Rise Records 162 n.A.
2018 Six n.A.
"—" denotes that the record didn't chart.

Weblinks[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Top-Lista: US