Foradada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Foradada
Foradada.JPG
Flamuri i Foradada
Stema zyrtare e Foradada
Popullsia
 • Gjithsej189

Foradada është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Noguera, të provincës Lleida, në Katalonia. Foradada ka 189 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 28.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]