Fornells de la Selva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fornells de la Selva
Qytet
Stema_figuraBandera de Fornells de la Selva.svg
Vendndodhja
Fornells de la Selva is located in Spanjë
Fornells de la Selva
Fornells de la Selva

Koordinatat: 41°56′V 2°49′L / 41.933°V 2.817°L / 41.933; 2.817

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Gironès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.88 km2
Lartësia 102 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 170736
Faqja Zyrtare www.fornellsdelaselva.cat


Fornells de la Selva është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Gironès, të provincës Girona, në Katalonia. Fornells de la Selva ka 2,462 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 11.88 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]