Fortesa antike (Gradina e Malokëve)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fortesa Antike - Gradina e Malokëve
Panorama Fortesë Antikë - Gradina e Malokëve.JPG
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Samadrexhë, Vushtrri, Kosovë
Ndërtuar Antikë,Mesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 249/71
Nr. i referencës 3104

Fortesa Antike - Gradina e Malokëve është një monument i trashëgimisë kulturore në Samadrexhë, Vushtrri, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 249/71 (3104).

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]