Fortià

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fortià
Komunë
Vendndodhja
Fortià is located in Spanjë
Fortià
Fortià

Koordinatat: 42°14′42″V 3°02′24″L / 42.245°V 3.040°L / 42.245; 3.040

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Alt Empordà
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Fortià është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona, në Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Fortià – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale