Fortifikata Gjyteti i Madh në Tushilë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fortifikata Gjyteti i Madh në Tushilë
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Tushilë, Skenderaj, Kosovë
Ndërtuar Antikitet i Vonë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 730

Fortifikata Gjyteti i Madh në Tushilë është një monument i trashëgimisë kulturore në Tushilë, Skenderaj, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]