Fortifikata e antikitetit të vonë Gjyteti i Grashticës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fortifikata e antikitetit të vonë Gjyteti i Grashticës
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Grashticë, Prishtinë, Kosovë
Ndërtuar Antikitet i Vonë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 3689

Fortifikata e antikitetit të vonë Gjyteti i Grashticës është një monument i trashëgimisë kulturore në Grashticë, Prishtinë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër .

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]