Fortifikim i antikitetit të vonë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fortifikim i antikitetit të vonë
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Strellc i Eperm, Deçan, Kosovë
Ndërtuar Antikitet i Vonë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 3233

Fortifikim i antikitetit të vonë është një monument i trashëgimisë kulturore në Strellc i Eperm, Deçan, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]