Fortifikim parahistorik

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fortifikim parahistorik
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Baballoq, Deçan, Kosovë
Ndërtuar Parahistori
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 3650

Fortifikim parahistorik është një monument i trashëgimisë kulturore në Baballoq, Deçan, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik".

Referimet[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. 

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]