Francisco Fernández

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Francisco Fernández
Të dhënat personale
Emri i plotëFrancisco Fernández
Data e lindjes (1975-08-19) 19 Gusht, 1975 (46 vjeç)
Vendi i lindjesKilia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1992-1998Colo-Colo
1998Deportes Temuco
1999Santiago Morning
2000-2001Universidad Católica
2002Deportes Temuco
2003Mito HollyHock
2005La Serena
2006Santiago Morning
Ekipi kombëtar
2000Flag of Chile.svg Kili2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Francisco Fernández (lindur më 19 Gusht 1975) është një ish-futbollist kilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin kilian ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Chile.svg Kili
Vite Ndeshje Gola
2000 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]