Fredrik Gulbrandsen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fredrik Gulbrandsen
Union Vöcklamarkt gegen FC Red Bull Salzburg 17.jpg
Të dhënat personale
Data e lindjes10 shtator 1992
Vendi i lindjesLillestrøm, Norvegji
Gjatësia1,75 m (5 ft 9 in)
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualFC Red Bull Salzburg
Numri21
Karriera në rini
Lillestrøm SK
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008–2013Lillestrøm SK[1]57(7)
2010FK Lyn (huazim)8(1)
2013–2016Molde FK42(19)
2016–FC Red Bull Salzburg8(2)
Ekipi kombëtar
2011Norvegjia U-195(0)
2013–Norvegjia U-212(0)
2014–Norvegjia3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Fredrik Gulbrandsen (lindi më 10 shtator 1992) është futbollistë norvegjezë i cili luan në skuadrën Red Bull Salzburg. Ai luan edhe në kombëtaren norvegjeze. Ai është djali i futbollistit Tom Gulbrandsen.[2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Altomfotball profile
  2. ^ Torvik, Per Kristian (16 shkurt 2008). "– Minst én av dem skal lykkes". Romerikes Blad (në norvegjisht). Marrë më 2009-05-07.