Frosina Tashevska - Remenski

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Frosina Tashevska - Remenski (maqedonisht: Фросина Ташевска-Pеменски; e lindur më 22.2.1977, në Kriva Pallankë) është një politikane maqedonase nga Maqedonia e Veriut. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Frosina Tashevska - Remenski kandidoj si pjesë e LSDM-së dhe u zgjodh deputete e legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Frosina Tashevska - Remenski". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrë më 23 qershor 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)